پد سلولزی

سیستم سرمایش تبخیری با پد سلولزی کاراترین روش برای خنک کردن سالنهای مرغداری ، گلخانه ، تهویه مطبوع و کارخانجات صنعتی در مناطق گرم و خشک میباشد . در این روش هوای گرم و خشک با عبور از پد سلولزی مرطوب میشود .

هوای مرطوب انرژی حرارتی را جذب و توسط فنهای تخلیه ( اگزاست ) به بیرون رانده می شود . استفاده از این روش هنگامی مفید و کارا خواهد بود که عناصر سیستم بنحو صحیح محاسبه و انتخاب گردند .

 

خدمات ما برای استفاده از این روش به شرح زیر می باشد :

بسته به نوع گیاه، متراژ زیر کشت، منطقه جغرافیایی و فصول کشت می توان گلخانه های تجاری را انتخاب نمود. گلخانه های تجاری شرکت مرصوص کام در چهار گروه عمده تقسیم بندی می شود :

۱- تهیه و توزیع پد سلولزی

۲- مهندسی فروش و ارائه محاسبات مطابق با شرایط منطقه

۳- ارائه سیستمهای جانبی اعمم از فریمهای پیش ساخته، مخازن، پمپ و شیر آلات با تکنولوژی منحصر بفرد

۴- طراحی هوشمند و مدولار فریم پد با پروفیلهای آلومینیوم و گالوانیزه با قابلیت نصب برای انواع سازه ها بدون نیاز به پد توزیع آب

۵- شبکه گسترده فروش و خدمات پس از آن

 

نحوه محاسبه سیستم سرمایش

برای محاسبه سطح پد مورد نیاز ابتدا میزان تهویه هوا محاسبه میگردد . میزان تهویه هوا درگلخانه به پارامترهای ارتفاع از سطح دریا ، شدت تابش نور خورشید، میزان یکنواختی دما و فاصله بین پد وفن بستگی دارد. این مسئله در سالنهای مرغداری به پارامترهایی مانند تعداد و وزن نهایی جوجه و محدودیت سرعت هوا در سالن مرغداری وابسته است . برای هر ۴۶۰۰ متر مکعب در ساعت تهویه نیاز به ۱ متر مربع پد سلولزی با ضخامت ۱۰ سانتیمتر است . برای هر متر مربع پد سلولزی ۳۰/۵ لیتر مخزن آب استفاده میشود و سرعت انتقال آب ۶/۲ لیتر در دقیقه برای هر متر طول پد خواهد بود. برای محاسبه سیستم سرمایش فایل تکمیلی را از اینجا دانلود کنید.